ETKILI BIR YENIDEN PAZARLAMA STRATEJISI NASıL OLUşTURULUR?

Etkili Bir Yeniden Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Etkili Bir Yeniden Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Blog Article

Yeniden Pazarlama Nedir?
Yeniden pazarlama, harika bir pazarlama aracıdır. İnternet günlerinden önce, birisi mağazanıza geldiyse, bir ürün aradıysa, hatta satın aldıysa ve gerçekten bir ürün hakkında düşündüyse, ancak daha sonra satın almadan tekrar göreceğinizi garanti etmenin bir yolu yoktu.

Ancak yeniden pazarlama, kararsız potansiyel müşterilere ulaşguyıza yardımcı olabilir. Birisi web sitenizi tarar ancak dönüşüm sağlamazsa, artworkık yeniden pazarlama ile yolunuza devam etmek mümkündür. Bunları diğer web sitelerindeki reklamlarınızla hedefleyebilir ve umarız bunun nihayetinde istediğiniz dönüşüme yol açacağını unutmayın.

Yine de oldukça iyi bir pazarlama taktiği gibi geliyor, değil mi? Çabalarınızı bir sonraki seviyeye taşıyabilecek ve potansiyel müşterilerden daha da fazla dönüşüm elde edebilecek bir yeniden pazarlama stratejisi oluşturmanın yolları varken. Nasıl yapılacağını öğrenin.

one.)Bir hedef belirleyin
Herhangi bir harika pazarlama kampanyasında olduğu gibi, etkili bir yeniden pazarlama stratejisi hedef belirlemeyle başlar. Bu reklamlarla ne yapmaya çalışıyorsun? Yürüttüğünüz işin türüne bağlıdır. Nispeten ucuz ürünler satan bir e-ticaret işletmeniz varsa, bu ürünleri satın alacak birini arıyor olabilirsiniz.

Ancak, daha uzun satış döngüleri olan şirketler için (örneğin, bir B2B danışmanlık şirketi), best dönüşümünüz satış olmayabilir. Bunun yerine, biri ücretsiz bir e-kitaba erişim karşılığında e-posta adresinizi verebilir.

Yürüttüğünüz işin türü ne olursa olsun, her yeniden pazarlama kampanyası için gerçekten belirli hedeflere sahip olmak mantıklıdır. ÇAlright çeşitli kitlelere hizmet vermeyi beklediğiniz bir reklam oluşturmak yerine, bir dizi özel hedef belirleyin ve ardından her hedef için farklı reklamlar oluşturun.

two.)Nerede reklam vermek istediğinize karar verin
Yeniden pazarlama, Google gibi arama motorları veya Fb gibi sosyal yeniden pazarlama nasıl yapılır medya siteleri aracılığıyla yapılabilir. Hedeflerinizi belirledikten sonra, reklamlarınız için en alakalı platformları düşünmeye başlama zamanı.

three.)Hedef kitlenizi belirleyin
Hedeflerinizi belirledikten sonra, hedef kitlenizi tanımlama ve bölümleme zamanı. Örneğin, e-ticaret yapan ve gerçek zamanlı olan bir giyim mağazanız olduğunu varsayalım. Öyleyse, izleyicilerinizi parçalamanın ve parçalamanın birkaç yolu vardır.

Konuma göre segmentlere ayırabilir ve hedefleyebilirsiniz. Website sitenizi ziyaret etmiş ve işletmenizin belirli bir alanında yaşayan kişileri fiziksel konumlarıyla ilgili reklamlarla hedefleyebilirsiniz. Elbette, bu reklamlar Etkili Bir Yeniden Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur? ülkenin diğer tarafında yaşayan insanlarla alakalı değildir. Bu nedenle, e-ticaret tekliflerinize özel reklamlarla sunulmaları gerekir.

Mağazanızı ziyaret edenler ve erkek giyim seçeneklerinizi araştıranlar için bazı haberlerle erkek giyim seçeneklerinizi yeniden odaklayabilir (ve kadın giyimiyle ilgilenenlere hitap edebilirsiniz). Internet sitenizde belirli eylemleri gerçekleştiren müşterileri bile yönlendirebilirsiniz. Örneğin, kampanyanızı yalnızca Net sitenizdeki alışveriş sepetlerine ürün ekleyen ve ardından satın alma işlemini tamamlamadan önce ayrılan müşterileri gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Her bir kampanya için belirlediğiniz hedefler, doğası gereği belirli bir hedef kitle ile uyumludur. Kampanyanızın hedef kitlesini erkenden tanımlamak, reklamlarınızın yalnızca en alakalı kişilere gösterilmesini sağlar. Bu, kampanyanız için en yüksek YG’yi alacağınız anlamına gelir.

4.) Yaratıcılığınızı yapılandırın
Hedeflerinizi ve hedef kitlenizi belirledikten sonra, konunuza karar verme zamanı. Harika içerik oluşturmanın büyük bir kısmı, hedef kitlenizi anlamak ve markanızın sesini ve tonunu kullanarak onlarla konuşmaktır.

İçeriğe yaklaşımınızı değiştirmek için kullanabileceğiniz araçlar da vardır. Yeniden pazarlama kampanyanızı Google’da yürütmek, duyarlı reklamlar kullanmanıza olanak tanır. Duyarlı reklamlar için, çeşitli yaratıcı öğelerinizi (farklı başlıklar, metinler ve resimler) yerleştirirsiniz ve Google bunları farklı kombinasyonlarda çalıştırır, böylece hangilerinin en etkili olduğunu bilirler. Bundan sonra, sizin advertisementınıza en iyi performans gösteren reklamları sunacaklar, böylece reklamlarınız en iyi başarı şansına sahip olacak.

5.) Reklamlarınızı yayınlayın ve sonuçları takip edin
Son adım, reklamlarınızı yayınlamaktır! Neyse ki reklam platformları, kampanyalarınızın sonuçlarını doğru bir şekilde ölçebilmeniz için Yeniden Pazarlama Stratejisi derinlemesine analizler sunar. Analytics, her bir reklam için etkileşimi ve dönüşümleri ölçmenize gardenımcı olabilir. Bu bilgilerle stratejinizi zaman içinde değiştirebilirsiniz.Diger Makalelerime ulaşmak için buraya tıklayınız

Report this page